Jesenná láska: Takto si ju užijete naplno

Suché, málo veterné, slnečné a teplé. Presne také je babie leto. Nedajte si to pokaziť.

jesen.jpg
Predstavte si pálčivú bolesť na tých najcitlivejších miestach. A to neustále nutkanie na toaletu…. Vytlačíte zo seba ledva pár kvapiek. Možno si aj poplačete od prekvapivej bolesti. A hoci za oknom sa práve rozlieha vášnivá noc, vy si zalievate čaj na zápal močových ciest. Alebo urobíte pre seba aj niečo viac?
 

…a baktérie víťazia

Zápaly močových ciest sú po nádche druhým najčastejším bakteriálnych ochorením, ktoré vám môže pokaziť deň. A tiež noc. Štatisticky častejšie sa síce vyskytujú v zimných mesiacoch, no bazény, wellness, sauny, vírivky a intenzívny sexuálny život je niečo, čomu zápaly skrátka nedokážu odolať. Čím intenzívnejšie si užívate, tým lepšie podmienky vytvárate na víťazné bakteriálne ťaženie. Nehovoriac o extrémne rizikovej skupine žien s cukrovkou, únikom moču či suchosťou intímnych partií.
 

Problémy z vody

Vyzliekate si mokré plavky bezprostredne po tom, čo vyjdete z vody? Či už to bolo „čisté more“, bazén plný chlóru, alebo horúca kaďa. Umyli ste sa vlažnou vodou a vymočili ste sa po sexuálnom styku? A neprehnali ste to zase so zmrzlinou, miešanými drinkami či inou dobrotou plnou cukru, ktorou ste zaháňali jesenný splín? Za toto všetko, zdanlivo nevinné a spolu nesúvisiace totiž môžete zaplatiť oslabenou imunitou slizníc aj tam dole. Čo keby ste ju radšej posilnili?
 

Traja sú viac ako jeden

O priaznivých účinkoch brusníc na močovo-pohlavný trakt ste už iste počuli. V kanadských kľukvách veľkoplodých sa koncentruje unikátny kokteil prospešných látok na čele s D-manózou, ktorou sa neoplatí šetriť. A čo brezové listy? Účinné látky v nich svojim močopudným účinkom prispievajú k rozpúšťaniu a vyplavovaniu obličkového piesku i kameňov. Keď to „zalejete“ vitamínom D, ktorý prispieva k posilňovaniu imunity priamo na bunkovej úrovni a mimo leta nám všetkým chýba, neoľutujete.
 

Vrecúško „na zdravie“

Na jeseň sa každá posila hodí. Na pohotovostné krátkodobé užívanie, ale tiež na dlhodobú starostlivosť o močové cesty sa oplatí mať v lekárničke Urinal D-manosa Forte. Pri akútnych problémoch s močovými cestami sa ženám odporúčajú 2 vrecúška denne počas 5 dní, ráno a večer. Dlhodobo 1 vrecúško denne, najlepšie večer. No a pohlavný styk sa odporúča zapiť 1 rozpusteným vrecúškom do hodiny po ňom.